Кошик
1 відгук
Меблевий салон "DEL MAR"
+380 (67) 102-62-84

Як правильно вибрати матрац

Як правильно вибрати матрац

Також неправильна ортопедична постава не дозволяє відпочити м'язам, що перешкоджає виникненню фази глибокого сну, коли організм повинен максимально відпочивати. Крім того, жорстка дієта або робота в пізню годину звичайно вносять зміни до фази сну.

Дуже часто, вибираючи в меблевому салоні ліжко (або спальню), покупець багато часу приділяє вибору ліжка або шафи, але не матраца. На кухні - Ви готуєте, в шафі - складаєте потрібні (і непотрібні) речі, на дивані - просто сидите (іноді зручно, а іноді - не дуже), але на ліжку ви спите. І робите це кожну ніч протягом всього свого життя. Неякісні корпусні або м'які меблі можуть дратувати, але не більше того. Неякісний матрац буде не просто приносити Вам дискомфорт, але і шкодити Вашому здоров'ю!. Давайте подбаємо про свій сон, щоб він був не тільки спокійним, але і здоровим. Хороший відпочинок – рішення цих проблем. Хороший сон дуже важливий для нашого здоров'я і допомагає запобігти проблеми зі всім хребтом. Сон – важливий для пам'яті, здоров'я та впливає на здатність сприймати нову інформацію. Вибір хорошого матраца (матраса) і подушки – життєво важливо для повноцінного відпочинку. Правильно підібраний матрац забезпечує таке положення хребта, яке ми маємо, коли стоїмо вертикально (прямо). «Правильний» матрац може допомогти запобігти стреси і вирішити проблеми, пов'язані з хребтом.

Вибирати матрац потрібно індивідуально. Поняття "ортопедичний матрац", «анатомічний матрац» не правильні. У всьому світі говорять про ортопедичний і анатомічний ефект. Основне завдання матраца з анатомічним ефектом повторювати всі контури і форми тіла, підтримуючи хребет у природному положенні і розслабляти м'язи спини. Занадто жорсткий матрац тисне на хребет, а надто м'який дає йому провиснути. І хоча хвороби спини матрац вилікувати не здатний, зате він може ефективно зняти напругу і втому, розвантажити хребет, тим самим краще виспатися. Чим природніше буде положення хребта, тим вище анатомічний ефект. Цей ефект перш за все залежить від наповнювача матраца. Ортопедичний ефект – означає жорсткість. Матрац з ортопедичним ефектом потрібен тільки для лікувальних цілей, і тільки за призначенням лікаря ортопеда. Варто відзначити, м'язи спини на матраці з ортопедичним ефектом напружені і не відпочивають.

Матраци діляться на два основних типи: пружинні і безпружинні.

   Пружинні матраци бувають 2-х типів: з залежними пружинами типу «бонель» і з незалежними пружинами "pocket spring" (пакетно-пружинні). Двоконусна пружина «бонель» - це згорнута за спіраллю дріт. Весь матрац складається з окремих пружин, пов'язаних між собою. У такого матраца немає різних зон жорсткості (однакова жорсткість по всій довжині). Пружинний матрац необхідно ОБОВ'ЯЗКОВО підбирати у відповідності з Вашим вагою. На двоспальному ліжку присутні ефект «хвилі», «скочування». Існує поняття «втома» пружин, скрип. Шар між пружинним блоком і чохлом, які багато виробники називають термовойлок, насправді зроблений з подрібненої в труху одягу «second hand». Матраци, виготовлені на базі пружинного блоку типу «бонель» мають одну перевагу – низьку ціну.

Інший варіант виготовлення пружинного блоку – на базі незалежних пружин кишенькового типу. Використовуються пружини циліндричної форми, кожна з яких вставляється в спеціальний мішечок (кишеню). Мішечки склеюються між собою клеєм, що виділяють токсичні пари на протязі всього часу експлуатації матраца. У такого матраца ефект «хвилі» менше, ніж матраци з залежними пружинами, але, однак, повністю його виключити не можливо. Технологія дозволяє використовувати більшу кількість пружин меншого діаметру. Дуже важливо знати яка кількість пружин знаходиться в квадратному метрі матраца! Чим їх більше – тим краще. Повинна бути мелкоточечная навантаження для того, щоб можна було говорити про анатомічний ефект. У блоках незалежних пружин повинно бути більше 600 пружин на м3. Якщо пружин понад 600 кв. м., то такий двоспальний матрац буде коштувати близько 2000 доларів.

Внутрішній простір будь-якого пружинного матраца є місцем скупчення пилу, мікроорганізмів і побутових комах і зовсім недоступне для чищення. Розкривши через рік використання будь-пружинний матрац ви здивуєтеся, яка кількість пилу і бруду в ньому, а пружини будуть мати наліт іржі. Крім того, на пружинному матраці, як і на сталевих панцирних сітках, у міру його зносу хребет провисає, м'язи перекошуються і знаходяться всю ніч в напрузі. Вранці буває важко нагнутися, боляче повернути шию. Будь пружинний матрац накопичує електромагнітні хвилі, що викликає непотрібні для організму мікровібрації.

Що стосується безпружинних матраців, то протягом багатьох років встановлено, що вони мають більше переваг порівняно з пружинними матрацами. Які ж вони бувають?

  Водяні матраци: Людське тіло складається на 80% з води, тому водяний матрац забезпечує йому оптимальну поверхню для сну без зайвого тиску і дискомфорту. Він чудово розподіляє вагу тіла по поверхні, так як вода всередині перетікає з точок більшого прикладання сили в менші, таким чином, велика площа матраца стикається з тілом. Але, на жаль, розподіл ваги у різних людей сильно розрізняється, тому, коли на водяному матраці спить людина з важким тазом і стегнами, вода зміщується з-під цієї області, перетікаючи в область плечей, що викликає їх здавлювання, а у тих, хто звик спати на боці, викривлення хребта. Деякі водяні матраци роблять з декількома камерами, але точного балансу води для обох людей, що сплять на різних сторонах двоспальним ліжка досягти практично не вдається. Іноді цю проблему вирішують за допомогою зміни кількості води в камерах. Важливий момент, водяні матраци дуже важкі (до тонни вагою!), до того ж у них необхідно регулярно міняти воду (раз у два – три роки). Виникають складності при наявності домашніх тварин у квартирі. Вони прокушують або рвуть матрац, після чого Ваші сусіди знизу найімовірніше будуть не раді такого «сюрпризу». Після пошкодження водяний матрац відновленню не підлягає. Вода має енергетичну пам'ять. На такому матраці можна спати тільки при наявності електрики. А при відсутності електрики вода в матраці остигає до 24 градусів (кімнатної температури).

Повітряні матраци: Повітря робить матраци більш зручними ніж пружинні, більш стійкими ніж водяні, а також вони забезпечують кращу опору. Кожна молекула повітря підтримує свою частину ваги людського тіла, рівномірно розподіляючи його по всій спальної поверхні. Повітряні матраци робляться з двох відділень, щоб кожен міг накачати свою сторону згідно своїм перевагам. До повітряній камері йдуть трубки системи управління твердість матраца. На підлозі біля ліжка в головах ставиться маленький компресор, з його допомогою повітряний матрац наповнюється повітрям, він регулює кількість повітря і, відповідно, твердість матраца від "м'якої, як пухова подушка" до "наджорсткої". На жаль, у повітряних матраців голосно гуде компресор, на ринку вони не представлені, а ціна якісного такого матраца буде близько 5000евро.

  Латексні матраци: Латекс – натуральний матеріал, що представляє собою спінене молоко каучукового дерева. Для виробництва латексного матраца, латексне молоко наливають у форму і нагрівається. При цьому молоко спінюється, як пиріг у духовці. Завдяки спеціальній обробці набуває мікроскопічну конфігурацію, подібну будовою бджолиних сот з повітряними осередками. Проте, побічним ефектом є кірка, яка утворюється при виготовленні матраца з використанням натурального латексу (більше 20%), яка не дихає. Такі матраци дуже добре вбирають вологу, але погано її віддають. Тому іноді матрац може здаватися сирим. Термін служби такого матраца близько 5 років, потім він розсипається.

Кращими є матраци з так званого «штучного латексу», або з невисоким вмістом натурального латексу (не більше 20%). Внутрішній матеріал схожий за структурою на губку і виникає ефект мільйона микропружин, а не 600-1200 як в кращих пружинних. Це дуже важливо для гарантії повітропроникності і вологообміну. Процес спінювання проходить без підвищення температури, що гарантує відсутність «недихаючому кірки». Різні порожнини і канали гарантують найбільш правильне положення тіла і оптимальний клімат сну. На користь цих матраців говорить як легкий догляд за ними, так і довгий цикл їх використання. Жорсткість і пружність матраца залежать від щільності піни, кількості отворів і їх діаметра. Тому матраци знамениті своїми анатомічними властивостями: вага тіла на них розподіляється рівномірно по поверхні, знімаючи напругу не тільки в м'язах, але і в суглобах. Особливо рекомендуються такі матраци тим, у кого проблеми з хребтом, суглобами, безсоння. Ще одна перевага матраца зі штучного латексу в тому, що він буде ідеально підходити для двох осіб різної ваги, сплячих на двоспальному ліжку.

  Італійська фабрика Magniflex - це один з найбільших виробників матраців з «штучного латексу», або з невисоким вмістом латексу (не більше 20%) в світі, з мережею магазинів в 45 країнах. Компанія була заснована більше 50 років тому, і досягла високого рівня завдяки інноваційним технологіям, якості і відмінним обслуговуванням своїх клієнтів. На відміну від багатьох виробників безпружинних матраців, які закуповують наповнювач де доведеться, Magniflex має власний завод з найпотужнішою лабораторією з виробництва внутрішніх блоків для матраців. Завдяки сучасному обладнанню фабрика виробляє 10 000 матраців в день. Вони виготовлені з матеріалів, сертифікованих усіма відомими європейськими та світовими лабораторіями, які підтверджують їх високу якість. У компанії Magniflex, технічний персонал щодня працює над удосконаленням матеріалів, щоб забезпечити міцність і якість виробів. Фабрика гарантує відсутність алергічних речовин в матрацах і подушках, а також речовин, які можуть бути шкідливими для людського здоров'я та довкілля. У 1986 році, після того як компанія отримала свій перший патент на технологію вакуумної упаковки, продукція Magniflex початку широко поширюватися в світі. Зменшивши розміри упаковки матраца на 70%, Magniflex вийшла на такі ринки, де працювали тільки місцеві виробники. Отримавши матрац у вигляді скрученого рулону, покупець буде впевнений у тому, що купив чисте і гігієнічно упаковане виріб.

  Таким чином, безпружинні матраци з «штучного латексу або з не високим вмістом латексу ( не більше 20%) сприяють розслабленню м'язів і суглобів під час сну. Це благотворно діє на тих, у кого спостерігаються болі в спині, артрити, ревматичні й інші болі. На додаток до всього, матрац повітропроникний і, завдяки мікропористій структурі, він еластичний і дозволяє поглинути і видалити вологу з тіла. Матрац забезпечує правильне положення хребта при будь-яких обставин, незалежно від ваги людини. Це також сприяє розслабленню м'язів і правильному кровообігу. Матрац правильно розподіляє тиск в трьох різних місцях на тілі людини (голова, тулуб,ноги) ніж нормалізує кровообіг і прискорює відновлення сил.

Матраци володіють прекрасними характеристиками по еластичності, вентиляції, вантажопідйомності, гігієнічності і стійкості. Не містять пружин. Висока здатність адсорбувати і розсіювати вологість дозволяє добре регулювати тепло людського тіла; здатність пропускати повітря перешкоджає появі паразитів і бактерій, що гарантує максимальну гігієну. Всі види матраців підходять людям з різною вагою. Відсутній «ефект хвилі», «скочування».

Модель Merinos - бар'єр від болю в суглобах і ревматичних болів. Особливістю матраца Merinos є те, що чохол зроблений з мериносової вовни, натурального, безбарвного матеріалу, відомого своєю гігроскопічністю. Під час сну людина може втратити до півлітра рідини з потовиділенням, мериносова шерсть не тільки може ввібрати велику кількість вологи, але і залишатися сухою, розподіливши вологу за своїм волокнам, що сприяє швидкому її випаровуванню. Зберігаючи ваше тіло сухим і підтримуючи його постійну температуру, матрац може допомогти запобігти біль у суглобах і ревматичні хвороби, і в той же час, поліпшити циркуляцію крові. Оскільки це натуральне волокно, запобігає виникненню електростатичної енергії, що допомагає відновленню сил. Для літньої сторони матраца використовується бавовняне покриття. Бавовна – найдавніше і широко використовується натуральне волокно, завдяки властивим йому особливостей вологовбирання і регулювання температури. Бавовняний наповнювач завжди свіжий, «дихаючий» і при цьому пристосовується до температури тіла.

Модель Waterlattex - Матрац був розроблений для тих, хто мріє про здоровий відпочинок і про захист від алергії. Особливістю матраца є внутрішня прошарок з матеріалу Waterlattex, виготовленого з натурального латексу (не більше 20%) в поєднанні з вулканізованими полімерами. Еластичність, притаманна такій структурі, забезпечує правильне положення хребта в тілі з будь-якою вагою і сприяє розслабленню м'язів і хорошій циркуляції крові. Крім того, спеціально запатентована розробка "Airyform забезпечує високу повітропроникність, в поєднанні з протівоклещевим покриттям, запобігає поширенню бактерій, грибка, вологи і пилових кліщів, які можуть викликати алергічні реакції. Матрац Waterlattex - ідеальний для спокійного і гігієнічного сну, особливо рекомендується тим, хто страждає від шкірних алергій і проблем з дихальними шляхами.

Модель Naturcomfort поєднує в собі переваги гіпоалергенного волокна з комфортом Memoform; революційного матеріалу, яке чутливо реагує як на тепло так і на тиск, і таким чином може набувати обриси людського тіла. Коли людина лежить на матраці, він тут же знаходить найбільш комфортне положення для сну, відчуваючи мінімальний тиск. Саме тому Naturcomfort оптимізує кровообіг, а також забезпечує природне положення хребта і суглобів. Тканина Lenpur виготовлена з бавовни з елементами добірної деревини найвищої якості. Висока проникність деревини є основою якості тканини Lenpur; гидрослои з яких вона складається, полегшують поглинання і випаровування води, регулюючи таким чином температуру тіла і забезпечуючи суху поверхню матраца. Поверхня тканини Lenpur бархатиста на дотик, також ця тканина зменшує поширення будь-яких запахів тіла при його контакті з матрацом, робить його гіпоалергенним.

Модель Duoform це розкішне рішення для сну від Magni?ex. Використання комбінацій Memoform и Elioform. Матрац Duoform сприяє комфортному сну. Оскільки матеріал Memoform підлаштовується під людське тіло, ви відразу знайдете оптимальне положення для сну, не завдаючи своєму тілу зайвого тиску і покращуючи циркуляцію крові, це допоможе запобігти затікання м'язів і нервів. Завдяки прошарку Elioform, матрац Duoform також володіє ортопедичним ефектом, стаючи опорою і одночасно чутливим матрацом. Крім того, спеціальна розробка "Airyform забезпечує сухість вашої шкіри і запобігає поширенню бактерій і пилового кліща. Якщо ви прагнете до розкішного, комфортному і терапевтичному сну - матрац Duoform Memoform - для вас.

Модель Dualcomfort - один матрац, два рішення. З Dualcomfort вам не потрібний компроміс! Дві людини, один матрац, подвійне задоволення. Зараз дві людини можуть спати на одному ліжку, яке відповідає їх індивідуальним вимогам, але як? Просто і розумно одночасно, матрац Dualcomfort складається з двох однакових матраців, з'єднаних між собою чохлом для подвійного матраца. Кожен матрац складається з 8см прошарку Elioform, яка знаходиться між 4 см шаром Memoform з однієї сторони і 8 см шаром Memoform з іншої. У результаті отримуємо, що одна поверхня м'якше і анатомичнее, а інша сторона більш ортопедична, і, нарешті, обидві поверхні, що володіють унікальними характеристиками матраца Memoform. Завдяки цьому тим хто спить на двоспальному ліжку, стає можливим вибрати яку поверхню використовувати, незалежно один від одного. Так що більше немає аргументів, тільки відмінний сон.

Матраци Duoform і Dualcomfort виробляються в унікальному чохлі. Текстильне покриття Coolmax – виключно повітропроникний матеріал, спеціально розроблений Dupont. Даний вид покриття гарантує розподіл тілесного тепла і вологи на 45% після 10 хвилин, і на 90% протягом однієї години, створюючи таким чином і підтримуючи здорове середовище для вашого тіла. Дозволяє одностороннє проникнення повітря і, отже, випаровування вологи. А в моделі Dualcomfort в тканину Coolmax додано срібна нитка, збільшує гігієнічні та антибактеріальні властивості матраца.

FRESH TOUCH.

Високотехнологічний самомоделирующийся матрац Premium класу, виготовлений із застосуванням інноваційних матеріалів і технологій. Забезпечує споживачеві максимальний комфорт, високий анатомічний і ортопедичний ефекти, а також створює ідеальний мікроклімат для сну на поверхні матраца.

Самомоделирующийся означає що внутрішній блок матраца виготовлений за технологією «Wave» (див. розріз внутрішнього блоку), що дозволяє тілу людини не залежно від зростання і ваги моментально приймати максимально комфортне і правильне положення для сну і відпочинку.

Технологія «Wave» додає матрацу високу ергономічність, тим самим дозволяє максимально комфортно розташувати ваше тіло (не залежно від зростання і ваги) під час сну. Memoform «Wave» - забезпечує в зонах найбільшого тиску максимальний анатомічний ефект. Велика висота матеріалу Memoform знаходиться в місцях значних вагових навантажень (спина, таз, гомілка).

Memoform «Wave» - ідеально пристосовується до положення нашого тіла, забезпечує максимальний комфорт і повне розслаблення м'язів під час сну, сприяє відновленню сил після втоми, накопиченої за день.

Голова і шия:
В комплексі з подушкою з матеріалу Memoform® забезпечується стійка і м'яка підтримка голові і шиї як в положенні на спині, так і в положенні лежачи на боці. Положення шийних хребців природне, без утисків, м'язи знаходяться в розслабленому стані. Матеріал запобігає появі розладів хребців шийного відділу. Відбувається зниження і ослаблення больового ефекту при травмах, головних болях, радикуліті, остеохондрозі.

Плечі й спина:
Значне зниження больових відчуттів при остеохондрозі шийного, грудного і поперекового відділах хребта. Хребет, суглоби і м'язовий корсет знаходяться в розслабленому стані, відпочиваючи від напруги і втоми, накопиченої протягом дня. Максимальний ортопедичний та анатомічний ефект особливо в попереково-крижовому відділі хребта.

Індикатор комфорту матраца*

Індикатор комфорту матраца

*У провідних світових виробників матраців давно відсутні такі поняття, як: жорсткий, м'який, середньої жорсткості або середньої м'якості матрац. Це пов'язано з тим, що у кожної людини свої критерії визначення рівня жорсткості матраца м'якості. Коли покупець вибирає матрац, в першу чергу він повинен орієнтуватися на рівень комфорту, так як це один з основних показників правильного вибору матраца.

Розріз внутрішнього блоку

Розріз внутрішнього блоку

 

1 – Бавовняний гіпоалергенний терморегулюючий чохол з додатковою функцією пилового фільтра.
2 – Memoform 2 cm в чохлі Outlast
3 – Memoform «Wave» 6-8 cm
4 – Elioform «Wave» 6 cm
5 – Eliosoft «Wave» 6 cm

Матрац Fresh Touch створений за ідеальною формулою сучасного матраца:

ІДЕАЛЬНИЙ АНАТОМІЧНИЙ КОМФОРТ верхнього шару матраца безпружинного

+ КОМФОРТНА ОРТОПЕДИЧНА ПІДТРИМКА нижніх шарів безпружинних

Максимальний ефект терморегуляції та створення оптимального мікроклімату на
поверхні матраца забезпечує чохол з тканини OUTLAST

 

тканина OUTLAST

 

Звичайно, вибір завжди за Вами, але безумовно новітні технології у виробництві безпружинних матраців зробили їх кращими за всіма характеристиками.

 • Меблевий рай
  Меблевий рай
  Світова меблева столиця знаходиться... не в Італії, а в Китаї.
  Меблевий рай
 • Що таке МДФ?
  Що таке МДФ?
  МДФ (мелкодисперсная фракція) - це деревоволокнистих плит середньої щільності. Екологічно чистий матеріал, так як додаткове сполучна при виготовленні МДФ не використовується. У ролі сполучного речовини виступає природний матеріал лігнін.
  Що таке МДФ?

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner